Nøgne Ø jest jednym z najbardziej znanych norweskich browarów kraftowych, a #100 jest jednym z ich popularniejszych piw. Jeśli jednak nie wiesz "kto? co? jak?", to służę pomocą: przed swymi oczami masz barley wine mocno i intensywnie nachmielone amerykańskimi odmianami, uwarzone przez potomków Wikingów ;-].
Piwo kraftowe i craftowe stanowi główny temat na niniejszym blogu. Opisuję na nim piwo polskie i zagraniczne, którego miałem okazję próbować...a także piszę o wszystkim innym, o czym zwykle rozmawia się przy piwie ;-]
poniedziałek, 28 listopada 2016
piątek, 25 listopada 2016
Brasserie de Silly - Scotch Silly
Belgijski browar Brasserie de Silly warzy Scotch Silly. Piwo to, jest jednym z reprezentantów szkockiego stylu wee heavy - mocnego, słodowego piwa z możliwymi nutami torfowymi. W to wszystko pakuje się polski beergeek, i ocenia czy warto się nim zainteresować ;-].
wtorek, 22 listopada 2016
De Struise Brouwers - Pannepot Reserva 2012
Dawno już nie było w szkle belgijskiego piwa, nadrabiam więc zaległości z przytupem i sięgam po piwo dłuugo leżakowane, bo jest to rocznik 2012 Pannepot Reserva, z browaru De Struise Brouwers.
niedziela, 13 listopada 2016
Schneider Weisse G. Schneider & Sohn - Aventinus Eisbock
Z jednej strony bardzo lubię próbować piw- ikon stylów. Z drugiej, zawsze trochę się boję konfrontacji z nimi, jeśli mi nie posmakują. Z takimi właśnie, mieszanymi uczuciami, podchodziłem do Aventinus Eisbock z browaru Schneider Weisse G. Schneider & Sohn.
środa, 9 listopada 2016
Anchor Brewing Company - Old Foghorn Ale barley wine
W życiu każdego człowieka przychodzi taki dzień, że po prostu musi się napić piwa z wazonu...Dobra, nie wiem co mnie naszło, żeby w takim szkle wziąć się za Old Foghorn Ale z Anchor Brewing Company, ale szczęśliwie dało radę ;-]. Czy piwo od uznanego browaru-legendy również stanęło na wysokości zadania?
poniedziałek, 7 listopada 2016
Browar Stu Mostów - ART10 Coffee Milk Amber Ale
Dziesiąte piwo kooperacyjne Browaru Stu Mostów zostało uwarzone z dodatkiem prażonych ziaren kakaowca, laktozy, i kawy Colombia rio negro. Okazją do uwarzenia okazało się mistrzostwo świata w kategorii Aeropress Filipa Kucharczyka z palarni kawy Czarny Deszcz. Czy amber ale, które wybrano na podstawę współpracy, okazało się równie mistrzowskie?
sobota, 5 listopada 2016
Miłosław Warzy Śmiało - Klonowy Milk Stout
Lubię milk stouty, lubię też syrop klonowy. Czy lubię połączenie tych dwóch rzeczy? O tym miałem się przekonać za sprawą najnowszej odsłony serii Miłosław Warzy Śmiało z browaru Fortuna. Tym razem, uwarzono właśnie milk stouta z dodatkiem syropu klonowego - na pewno na myśl o takim połączeniu niejednemu łasuchowi cieknie ślinka;-]. No mi w każdym razie nieco pociekła.
czwartek, 3 listopada 2016
Baba Jaga - Elixir Russian Imperial Stout
O ile pamięć mnie nie myli, przy debiucie był spory problem z dostępnością Elixiru w sklepach - znikał zdecydowanie za szybko. Niewiele później entuzjazm nieco ostygł, przede wszystkim przez raczej umiarkowanie pozytywne opinie o tym RISie. Pojawiły się również głosy, że to bardziej taki session RIS ;-], a to z uwagi na parametry - 21% ekstraktu, 9% alkoholu, 45 IBU.
Ja już wtedy postanowiłem, że z jego spróbowaniem zaczekam kilka miesięcy - w dzisiejszym wpisie opisuję więc wrażenia z degustacji warki ważnej do 21.07.2016.
wtorek, 1 listopada 2016
Browar Stu Mostów - Rye RIS BBA
Wersja podstawowa żytniego RISa z browaru Stu Mostów jest piwem naprawdę udanym. Dlatego też bardzo chętnie zaopatrzyłem się kilka miesięcy temu w dwie butelki jego wersji leżakowanej w beczce po bourbonie. Nadszedł czas otworzyć jedną z nich...
Subskrybuj:
Posty (Atom)